İade & Değişim Şartları

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Markaala.com.tr'den aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde faturanızla birlikte MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz. İade için 0312 261 22 25 numara ile iletişime geçerek kargo için bilgi alabilirsiniz. Ancak diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz onaylandığında ürün ücreti ,irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 7-10 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Markaala.com.tr'nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden markaala.com.tr sorumlu olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0312 261 22 25 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.
 

DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ? 

İadeniz Marka Âlâ'nın ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve Marka Âlâ hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır. İade tutarınızın altında verilen siparişler de değişim işlemi sağlanmamaktadır. Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır. İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı firmamıza ait olup kapıda ödeme masrafı size ait olacaktır.
 

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ? 

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır.
 

ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU NE YAPMAM GEREKİYOR? 

Markaala.com.tr den kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri, kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisin de markaala.com Müşteri Hizmetleri 0312 261 22 25 ile temasa geçerek, 
kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz. MNG Kargo ile anlaşmamız olduğu için MNG Kargo ile gönderim yapmanız gerekmemektedir. MNG kargoya Marka Ala Ankara adresine göndereceğinizi belirtmeniz yeterlidir. MNG Kargo dışında başka kargo firmaları ile gönderilen kargolar kabul edilmeyerek tarafınıza geri gönderilir. Bu sürenin dışında herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Kusurlu göndereceğiniz ürünler de; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır.